• ,,Nauka przez zabawę”

     • W poniedziałek 13 maja 2024 r. odbył się wyjazd edukacyjny uczniów klasy I i II do Wielenia. Dzieci uczestniczyły w aktywizujących zajęciach w Małym Centrum Nauki SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Był to niezwykle spędzony czas w przestrzeni, która inspirowała uczniów do obserwacji, doświadczeń, samodzielnego  eksperymentowania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Pobyt w Małym Centrum Nauki  SOWA  dostarczył uczestnikom wyjazdu ciekawej wiedzy i pozytywnych emocji. Dzieci brały również udział w warsztatach mydlarskich ,,Małe mydełko”, gdzie rozwijały swoją  twórczą inicjatywę i pomysłowość. Miały możliwość zobaczenia pracowni Warsztatów Terapii  Zajęciowej w Wieleniu. Atrakcyjnym punktem wyjazdu był seans filmowy w Nadnoteckim Centrum Kultury ,,Kino za Rogiem”. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli animowany film ,,Ucieczka ze Zwierzowersum”, w którym Superbohaterka dowodzi, że żadna wirtualna rzeczywistość nie może równać się z pięknem i dobrem prawdziwego świata.

      Był to interesujący dzień nauki przez zabawę. Zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę wróciliśmy do szkoły.

       

       

     • ŚWIĘTA MAJOWE

     • Maj - to szczególny miesiąc w historii Polski. Wraz z jego rozpoczęciem mamy wyjątkowe trzy dni, w których obchodzimy ważne święta. Ważne dla historii i naszej tożsamości.

      1 maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz 20 rocznica wstąpienia do UE,

      2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą,

      3 maja -  Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

        My również, aktywnie, postanowiliśmy uczcić te święta.

       Uczniowie z klas VII – VIII  przedstawili krótką historię tych świąt. Najmłodsi uczniowie z klas I-III  utworzyli „żywą flagę” Polski.

      Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, jej wyjątkowej tradycji, kultury i historii,  w której obok wielkich zwycięstw była  walka o miejsce Polski na mapie Europy, o prawo do symboli narodowych, o powszechność nauki w języku ojczystym oraz o godność i poszanowanie każdego człowieka.

      Violetta Wojtaś

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku
    • sekretariat.sprosko@oswiatawielen.pl dyrektor.sprosko@oswiatawielen.pl wicedyrektor.sprosko@oswiatawielen.pl
    • Ul. Powstańców Wielkopolskich 15
     64-730 Rosko
     Poland
   • Logowanie